Νίκη εκτός έδρας, για το παιδικό του Απόλλωνα

Πήραμε από τη "Γνώμη", το άρθρο, σχετικά με τον αγώνα του παιδικού τμήματος του Απόλλωνα Καλυθιών:
Με άκρως θετικό τρόπο ξεπέρασε ο Απόλλων Καλυθιών το εμπόδιο του δυσκατάβλητου Κλεόβουλου εκτός έδρας, σε ένα ματς όπου οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο η κάθε μία, από πλευράς εμφάνισης, οι παίκτες του κύριου Παπαστεργίου ωστόσο ήταν εκείνοι οι οποίοι βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Το 1-0 έγινε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούρτη σε ανατροπή στον Κοτέ, ενώ στη συνέχεια ο Απόλλωνας έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έριξαν ρυθμό και αντίστοιχα ανέβηκε κατακόρυφα η απόδοση των παικτών του Νίκου Μαντικού, όμως τελικά, ο Γιορδαμνής με πλασέ έκανε το 2-0. Στην αναμέτρηση ο Απόλλωνας είχε και τρία δοκάρια, ένα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουκά Ηλία και ακόμα ένα σε πλασέ του Κοτέ, με τη μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι. Το τρίτο ήρθε σε κεφαλιά του Σπαχίου, με τους αμυντικούς του Κλεόβουλου να διώχνουν τελικά. Καλή η διατησία του ρέφερι Αχιολά.

Απόλλων Καλυθιών: Ροδίτης Α., Ηλίας Λ., Πασσόπουλος, Ουσκερ, Γίδαρης, Σπαχίου, Κούρτι, Σχοιναράκης, Αργυρού, Κοτέ, Συμεωνίδης. Επαιξαν και οι Καλλιγάς, Πάττας, Τσαπής, Καζέλλης, Μάστορας, Κιόττος, Γιορδαμνής, Φιλιππάκης, Γαλατάς