Στον τελικό οι Νέοι

Newsnow
Φωτογραφία για Στον τελικό οι Νέοι
Στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων βρίσκεται πλέον η Ελλάδα! Η Εθνική μας κέρδισε στην παράταση με 2-1 τους Άγγλους παίζοντας από το 42’ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καπίνο. Η Εθνική προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Μπουγαϊδη στο 37. Ο Καπίνο αποβλήθηκε με λανθασμένη απόφαση με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτυ το οποίο όμως απέκρουσε ο Διούδης. Οι Άγγλοι ισοφάρισαν στο 56΄ σε 1-1 αλλά η Εθνική άντεξε στην πίεση και πήγε το ματς στην παράταση. Στο 108’ ο Λυκογιάννης έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η Εθνική θα μάθει τον αντίπαλο της το βράδυ αφού στις 8 παίζει η Ισπανία με την Γαλλία. Ο Σταφυλίδης αγωνίστηκε και στα 120’ της αναμέτρησης και ήταν πολύ καλός ενώ θα μπορούσε στο 117' να "τελειώσει" το ματς. Ο τελικός θα γίνει στις 15 Ιούλη.